Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Doğanın sunduğu nimetler saymakla bitmiyor ve her geçen gün doğanın yeni, şifalı bir yüzüyle daha tanışıyoruz. Birçok hastalığa çare sunan doğadan faydalanmak gerekmektedir. Doğal yöntemler her zaman çok daha etkili ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Bıttım bitkisi de adı herkes tarafından bilinen fakat faydaları konusunda çok iyi tanınmayan bir bitkidir. Bıttım bitkisi, Antep fıstığının aşısız hali olarak da tanımlanabilir. Bıttım bitkisinden üretilen bıttım sabunu birçok hastalığa kalıcı ve etkili çareler sunmaktadır. Bıttım bitkisi, Antep fıstığının aşısız halidir. Bıttım sabunu, daha çok Siirt’te bulunan bu bitkinin fıstıklarının ezilmesi sonucunda elde edilen yağ ile üretilir. Bıttım bitkisi Siirt’te Eylül aynın sonlarına doğru olgunlaşmakta olup, bağ ve bahçelerden tek tek toplanır ve ayıklanır. 5 ila 10 gün süre ile kurumaya bırakılır. Kuruyan Bıttım fıstıkları önce değirmende öğütülür. Daha sonra orta derece sıcaklıktaki suyla dolu bir kazan içerisinde yoğrulur. Bu yoğurma işlemi en uzun süren ve zahmetli kısımdır. Bu işlem sonunda elde edilen yağlarla, bıttım sabunu yapılmaktadır. Tamamen doğal yöntemlerle ve el yapımı olarak hazırlanan bıttım sabunu, oldukça şifalı ve faydalı bir sabundur. Bıttım sabunu kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenler;

 • Faydalarından yararlanabilmek, etkili sonuçlar alabilmek için doğal ve gerçek bıttım sabunu almaya özen gösterin.
 • Gözünüzle ve göz çevresiyle temas etmesinden kaçının.
 • Fıstığa, bıttım bitkisine ya da menengiç bitkisine alerjiniz var ise kullanmanız önerilmez.
 • Sık sık ve aşırı miktarda kullanımlar cilt tahrişlerine yol açabilir.
 • Oda sıcaklığında ve kuru yerlerde saklayınız.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Sabunlar

Saç dökülmesine iyi gelen sabunların başında bıttım sabunu gelmektedir. Bıttım sabunun saçlara olan etkisi oldukça faydalıdır. Saç dökülmesini durduran ve önleyen en etkili yöntemlerden biri bıttım sabunu kullanımıdır. Saç dökülmesine iyi gelen etkilerinin yanı sıra saçlarda oluşan birçok probleme etkili çözümler sunmaktadır. Bıttım sabunun saçlar için kullanımı şu şekildedir;

 • Bıttım sabununu kullanmadan önce, saçınızı ılık suyla yıkayıp arındırın ve saçınızın tüm suyu emdiğinden emin olun.
 • Bıttım sabununu suyla yıkayın ve köpürterek saç diplerinize sürerek, masaj yapın. Masaj yaptığınız sırada saç derinizi de bastırmadan, hafifçe kaşıyın.
 • Masajı 3 ila 5 dakika boyunca sürdürün.
 • Bu uygulamayı sadece bıttım sabunu kullanarak yapın. Sabunun faydalarını tam anlamıyla görebilmek için yanında şampuan ya da başka kimyasal ürün kullanmayın.
 • Masajı tamamladıktan sonra saçlarınızı durulayın. Saçlarınızı bıttım sabunu ile yıkadıktan sonra 2 gün boyunca yıkamayın ve şampuan da kullanmayın. 2 gün de bir düzenli olarak kullanımına devam edin.
 • Bıttım sabunu düzenli ve istikrarlı bir şekilde kullanılırsa saçlarınızda gözle görülür, olumlu etkiler olacaktır.

En iyi Doğal Saç Sabunu Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu saçlara olan faydalarının yanı sıra mikrop öldüren özelliği sayesinde pek çok cilt hastalığına da iyi gelmektedir. Tamamen doğal ürünlerle ve el yapımı olarak üretilen bıttım sabununun faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Saç dökülmesi problemin de en iyi doğal çözüm olan bıttım sabunu; saç dökülmesini engeller.
 • Saçlarda oluşan kepek problemini ortadan kaldırır ve yeni kepek oluşumunun da engeller.
 • Saçlarda oluşan beyazlamayı engelleyerek, saçlarınızın eski rengine dönmesine yardımcı olur. Bunun için 7-8 aylık düzenli ve sık kullanım gerektirir.
 • Saçları temizleyen ve arındıran özelliği sayesinde, saç derisindeki bakterileri tamamen ortadan kaldırır.
 • Bıttım sabunu saçları doğal yollarla güçlendirir ve besler.Saçlarınızın yumuşacık olduğunu hissedecekseniz.
 • Saçlardaki su ve yağ dengesini düzenlediği için, saçlarınıza hacim kazandırır ve parlaklık derecesini arttırır.
 • Saçlarınız çok yağlı ise daha sağlıklı olmasına, kuru ise nemlenmesine yardımcı olur.
 • Şekil vermekte güçlük çektiğiniz saçlarınızın, elektriklenmesini önleyerek daha rahat şekil vermenizi sağlar.
 • Saçlarınızı sağlıklı bir görünüme ulaşır. Hızlı uzamasında da etkili olur.
 • Bıttım sabunu saç derisi hastalıklarına iyi gelir ve derideki ve saçtaki mikropları öldürür.

Bıttım Sabununun Diğer Faydaları

Bıttım sabunu mikropları öldürür, antiseptik özelliği sayesinde cilt hastalıklarına şifa olur. Bıttım sabununun saçlar haricinde şifa olduğu diğer rahatsızlıklar şunlardır;

 • Egzama, mantar, sedef gibi cilt hastalıklarına tedavi olurken, vücut temizliğinde de oldukça etkilidir.
 • Bıttım sabunu aynı zamanda bacaklarda oluşan varislere gözle görülür faydalar sağlamaktadır.
 • Ciltte oluşan sivilce ve akneleri ortadan kaldırırken, cildinizin pürüzsüz bir görümüne kavuşmasına yardımcı olur.
 • Bıttım sabunu vücutta bulunan tıkanmış gözenekleri açar ve vücudunuzun rahatlamasını sağlar.
 • Ciltte ki kaşıntıları gidermekte ve yaraların iyileşmesinde de oldukça kuvvetli bir doğal çözümdür.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Bıttım sabunu doğal ve elle üretilen bir üründür. Zaten üretim aşamaları fabrikasyon haline çevrilemeyeceğinin kanıtıdır. Bıttım sabunu, son yıllarda faydalarının daha çok bilinmesiyle oldukça fazla ilgi görmeye başlamıştır. Bu nedenle kötü niyetli kişiler tarafından daha fazla kar elde etmek uğruna taklit edilmektedir. Şu anda piyasada yapılan bıttım sabunu satışlarında dikkatli olunmasında fayda vardır. Güvenilir ve hakiki ürün satan firmalarla çalışmak hem sağlığınız açısından hem de maddi açıdan önemlidir. Bıttım sabunu koyu sarı veya yeşil renkte olur. Bıttım sabunu üretilirken elde edilen yağ oldukça büyük zahmetler sonucunda elde edilir bu nedenle aşırı ucuz ürünler orijinal değildir. www.bittimsabunu.gen.tr  adresimizi ziyaret ederek, hakiki ve yüzde yüz orijinal ürünlerimizi inceleyerek ve gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.Whatsapp sipariş hattımız olan 0542 368 50 37 numaramızdan bize ulaşabilir ve gönül rahatlığıyla siparişinizi verebilirsiniz.

 

 

 

Denizli Çocuk Bakımı

Denizli Çocuk Bakımı

Denizli Çocuk Bakımı

Denizli Çocuk Bakımı

Denizli Çocuk Bakımı ; Biz ebeveynler günümüz şartları ile iş temposunun ağırlığı gibi sebeplerden ötürü çocuklarımızın bakımı konusunda sıkıntı yaşamaktayız. Bu sebepten ötürü çalışan ailelerin çocuklarını büyütmekte çeşitli problemler yaşanmaktadır. Aile büyüklerimiz olan anneanne ve babaanne yaşadığımız yerden uzak yerlerde ise çocuk bakımı için kimlere bırakılacağı kaygı verici bir durumdur. Çocuğumuzun doğumu ile 6 yaş sınırı dönemi çocuk gelişimi için temel taşların oturmasını sağlamaktadır. Bu dönemdeki davranışları çocuğun kişilik yapısını alışkanlık ve değer yargılarını büyük ölçüde biçimlendirir. Çocuğumuz ile ilgilenecek ve bakımını yapacak olan kişiyi seçerken çok dikkatli ve temkinli olmamız gerekmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı Denizli Çocuk Bakımı konusunda incisu temizlik olarak her zaman sizlerin yanındayız.

Çocuğunuza bakacak kişiyi seçerken çok dikkatli olmalısınız. Doğru insanı bulduğunuza emin olmalısınız. İşte bütün bu nedenlerden dolayı biz her zaman sizin yanınızdayız.
Çalışan ailelerde çocuk büyütmek büyük bir problem olmaktadır.
Özellikle aile büyüklerinden uzak olan çekirdek ailelerde çocuğun doğumuyla beraber bakım için kimlere emanet edileceği konusu hep endişe vericidir.
0- 6 yaş dönemi yaşamın temel taşıdır. Bu yaşlarda kazanılan davranışlar yetişkin dönemindeki bireyin kişilik yapısını, tavır alışkanlık ve değer yargılarını büyük ölçüde biçimlendirir.

Kaynak: http://www.incisutemizlik.com/denizli-cocuk-bakimi

sigaranın uzunlugu

Biraz Yavaşla….

sigaranın uzunlugu

sigaranın uzunlugu

Resimde sigaranın uzunluğu hayat yolumuzun uzunluğu olarak tasvir edilmiş. Renginin beyaz olmasından dolayı kar benzetmesi kullanılmış ve kar yolunu kullanan kayakçı kullanılarak genel hatlar tamamlanmış.

Resmin bize anlattığı ise sigara içtikçe aslında hayat yolumuzu yok ediyoruz. Her çekişimizde her nefes alışımızda biz sona doğru giderken sonu da kendimize doğru yaklaştırıyoruz. Her nefeste yaşanacak bir anı kaybediyoruz. Belki mutlu belki hüzünlü bir an. Ama biz onu göremiyoruz. Çünkü kendimiz sigarayı her yaktığımızda kendi yolumuzu yakıyoruz.

Aslında sadece kendi yolumuz da değil bizi sevenlerin yolunu da yakıyoruz. Çocuklarımız annelerimiz babalarımız eşlerimiz… Belki biz ölüme biraz daha yaklaşıyoruz bunu umursamıyoruz. Ancak onlarda sizin ölümünüze biraz daha yaklaşıyor onlar buna hazır mı? Kendiniz için değil onlar için bırakın sigarayı.

 

http://mgn.me/NqWT

BilgiAtlasi.Com | Paylaştıkça Çoğalan Bilgi

Her alandan her konu ile ilgili 100 lerce 1000 lerce makale tanıtım yazısı servisler anlatımlar haberler videolar yazılar eğitimler sosyal medya da öne çıkan paylaşımlar ve daha fazlası