Muhafazakar Tatil

untitled-1İslami yaşayış tarzıyla örtüşen bir tatil geçirmek isteyenlerin hizmetine sunulan muhafazakar tatil konseptli İslami oteller, sizlerin hassasiyeti için oluşturulmuş. Doksanlı yılların ikinci yarısından itibaren sayılarında oldukça artış görülen İslami oteller, belli bir yaşayış biçimine hitap etmektedir. Ailece tatil yapıp; güneş, deniz ya da termal sular gibi doğanın nimetlerinden yararlanmak isteyenler için muhafazakar tatil oldukça büyük bir boşluğu doldurmaktadır.

Bilhassa bayanlara özel plaj ve havuzlarıyla dikkat çeken bu alternatif oteller, ailenizin her ferdinin eğlenerek vakit geçirebileceği donatılara sahip. Muhafazakar hanımların çekinmeden denize girebileceği bu özel plajlar, dışardan kimsenin göremeyeceği şekilde korunaklı yapılmış olmakla birlikte dışardan kamera, cep telefonu gibi kayıt ya da görüntü alınabilecek hiçbir cihazın içeriye sokulmasına izin verilmemektedir. Aynı şekilde otel tesislerinin içerisinde yer alan bayanlara özel plajlarda da aynı kurallar geçerli olacaktır. Belli bir yaşın üzerindeki erkek çocukları da bu havuz ve plajlara alınmamaktadır.

Muhafazakar standartlarda bir tatil geçirmek isteyenler için oluşturulan İslamiotel.com adresindeki tüm oteller, helal otel konseptiyle işletilmektedir. Alkolün bulunmadığı, otelin bünyesinde yapılacak tüm eğlence ve organizasyonlarda da İslami koşullara uyulan mütevazi tatil yerlerdir. Yıldızlı İslami otellerde, aradığınız tüm konforu fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra dini kurallara ve Türk-İslam geleneklerine uyan hizmet tarzı ve seçkin, muhafazakar konuklarıyla ailece tatil yapmak isteyenler için birebir.

İslami otel şartlarını taşıdığını belgeleyebilmek için helal otel sertifikası alması gereken bu muhafazakar tatil yerlerinin sayısı gittikçe artmaktadır. Turizm işletmecileri için de yeni bir akım olan alternatif oteller, yemeğinden içeceğine kadar konuklara helal sertifikasına uygun gıdalar servis edilmektedir. Taşıdığı İslami özellikleri devam ettirip ettirmediğine göre sürekli teftiş edilen oteller, şartları taşımıyorsa helal sertifikası söz konusu eksikliğini gidermesine kadar askıya alınmaktadır.

Dininizin şartlarını yerine getirirken kendinizi özgür hissedebileceğiniz, yaşamınızı değiştirmek zorunda kalmayıp, inançlarınızdan ödün vermeden, ailenizle doya doya eğlenip, dinlenerek geçireceğiniz bir tatil, ömür boyunca unutamayacağınız anlara eklenecektir. İslamiotel.com bünyesindeki Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinde bulunan bu muhafazakar tatil otelleri, ailenizin her bireyinin tatilin tadını çıkarabilmesi için…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir